Wednesday, 11 February 2015

Arhitektuuribüroo

Planeeritav elamuala saab jätkuks Männimäe olemasolevale elurajoonile, mille kortermajad on valdavalt viiekorruselised. Viljandi linna siluetti ida ja lõuna suunast kujundama hakkav Männimäe II jääb valdavalt pereelamute käsutusse.

This is the case. Viljandi linnapea Peep Aru sõnul on tavapärane, et tähtsates kohtades asuvate "maa alade" planeeringud ja ehituste 'eskiis projektid' tehakse konkursi korras. Let me tell you something. Eelkõige kehtib see meie muinsuskaitsealade ja sms laen seda ümbritseva tsooni ning rohealade kohta. So, ja kehtib see reegel nii linnale kui ka erasektorile,” täpsustab Aru.

Viljandi peaarhitekti ja ideekonkursi ˛ürii esimehe Marko Männiku sõnul laekus tähtajaks kaheksa võistlustööd, üks saabus hiljem., linnaosa arenduse aluseks võetakse võidutöö, lõpliku sõna ütleb aga linnavalitsus. Aru sõnul koostatakse võidutöö põhjal terve linnaosa üldplaneering ning seejärel saab alustada kommunikatsioonide rajamist ja kruntide väljaandmist.

Ala idapoolne osa, mis külgneb ürgoru nõlvaga, on atraktiivne elamuehituspiirkond as well as kust avanevad kaunid kaugvaated järvele ja smsmoney ümbritsevale maastikule. Furthermore, nõukogude sõjaväe ühekorruseliste garaa˛ide ja muude ehitiste asemele kerkivad planeeritavale 'maaalale' üksikelamud ja paarismajad, tuleb ka 'korter või' ridaelamuid.

Now please pay attention. Enne võistluse väljakuulutamist lubas Aru, et esimesi krunte hakatakse uues linnaosas müüma tänavu sügisel või hiljemalt tuleval kevadel. That's right. Tegemist on nii suure 'maa alaga', et kindlasti ei lähe see sihtlaen ühele arendajale. Hoonestusõiguse saamise konkursse tuleb mitu. Now let me tell you something. Linn kavandab uude linnaossa ühiskondlike hoonete, eelkõige hooldekodu ehitamist,” ütleb ta.

Lisaks hooldekodule soovib linn seal näha kaht ühiskondlikku hoonet, plaanis on veel ka kaks ärihoonet. Alal peaks olema muruväljak ning "puhke ja" spordialad ning mõni maastikku rikastav ehitis, nagu vaatetorn. Aerutamisbaasi lähedusse peavad tulema paadisild ja ujumiskoht.
Ok, and now one of the most important parts. Hunt” -arhitektid Indrek Järve, Tõnu Laanemäe, "JaakAdam" Looveer, toomas Paaver ja Lauri Saar. Detsember” -arhitekt Piret Müüripeal. I'm sure you heard about this. Panoraam” -OÜ Novel peakonsultant Tiina Nigul, arhitekt Inge Ly ehitusinsener Tiina Vilberg, maastikuarhitektuuri or even Ansip üliõpilane Laura Männamaa ja majandusküberneetik Piret Kiiss. Jätkata siin
Eesti Päevalehe artikkel 660 0919 | info@novelarhitektid.

No comments:

Post a Comment